Aplikace kontaktních čoček

By Marie Slavíčková - dubna 27, 2018


Brýle nosím už minimálně 10 let, jsem krátkozraká a mám 2,5 dioptrie na každém oku. Na brýle jsem si zvykla takovým způsobem, že mám divný pocit, když je nemám na nose. Nicméně mě brýle v některých případech brýle omezují, začala jsem to nejvíce vnímat, když jsem začala řídit. Jsem malého vzrůstu a v autě mi stínítko proti sluníčku nepomáhá, a to i v tom případě, když si vypumpuju sedačku co nejvýš to jde. Vím, že by bylo jednodušší nechat si vyrobit brýle, které se na sluníčku zabarví, nebo si nechat udělat rovnou dioptrické sluneční brýle. Ani jedna varianta pro  mě nebyla schůdnou. Sluneční brýle ráda střídám a brýle, které se zabarvují automaticky po cca roce používání ztmavnou už napořád.

Jak si vybrat aplikační středisko?
Než jsem zavítala do optiky na aplikaci kontaktních čoček, dlouho jsem hledala na internetu recenze a všechny názory na různá střediska. Vybrala jsem si samozřejmě to, s nejlepším hodnocením. Na jejich stránkách jsem se informovala o průběhu aplikace. Záměrně jsem vybírala středisko, které si na aplikaci vyhrazují co nejvíce času. Přeci jenom jde o oči. Vybrala jsem si optiku Aleš Žejdl.
Už před první návštěvou optiky jsem měla jasno v tom, jaké čočky potřebuji. Chtěla jsem jednodenní, které mají několik benefitů, a to:
- nemusíte se o ně starat
- jsou jemnější než ostatní typy
- při jejich používání máte nejmenší riziko, že si do oka zanesete infekci
- jednodenní čočky jsou pro oči nejvhodnější


Tuto optiku si nemohu vynachválit, vyšetření očí věnují opravdu hodně času. Po vyšetření  a první aplikaci čoček, jsem dostala dva typy na výběr. Týden jsem oba typy testovala, které mi sednou lépe. Po týdnu jsem měla domluvenou další kontrolu a to již s čočkami, které mi sedly lépe. I když máte pocit, že vám čočky sedí dobře, je nutné je zkontrolovat, zda opravdu sedí tak, jak mají. Pokud čočky nesedí tak jak mají, celý proces se opakuje do té doby, než budete spokojeni. Já jsem měla štěstí a čočky mi sedly hned na první pokus. Pak už stačilo si čočky jenom koupit, buď rovnou v optice, nebo na internetu. Musíte si však dát pozor na parametry čoček, které jsou pro oči důležité a nejedná se pouze o dioptrie, ale to vše Vám vysvětlí v optice. 


Jak na první nasazení?
Prvně si budete čočky nasazovat pod dohledem optika. Který Vám vysvětlí, jak má čočka vypadat při nasazování, aby nebylo naruby. Jak se čočky mají nasazovat správně. A teď už záleží na Vaší šikovnosti a hlavně na tom, zda jste si schopni sáhnout rukou do oka. V optice mi bylo řečeno, že ženy jsou na nasazování čoček šikovnější, hlavně díky tomu, že se malují a jsou zvyklé mít u oka různé předměty. Nicméně není to pravidlem. Na aplikaci čoček doporučuji jít nenamalovaná. Přeci jednom se Vám nepovede čočku nasadit hned na první pokus a například kousek řasenky se Vám může dostat do oka. A pokud si na žmolek od řasenky dáte čočku, brzy Vás začne oko bolet a svrbět. 
Pokud máte slečny dlouhé nehty, není třeba se jich zbavovat. Já mám nehty dlouhé a byla jsem schopná si čočky nasadit i vyndat bez problému. 


Znám pár lidí, co si čočky koupili bez návštěvy očního lékaře. To není moc chytré řešení, sice ušetříte za aplikaci, ale čočky Vám nemusí sednout. A navíc dioptrie, které máte v brýlích, nebudete mít i v čočkách. Svou nechutí jít k optikovi, si můžete zrak zhoršit, tak pozor na to. 


 • Share:

You Might Also Like

5 komentářů

 1. Moc hezkej článek, já nosím "brýle" už 17 let ale přesedlala jsem na čočky v 8 třídě. Nejdříve jsem používala ty obyč levné a teď acuve true denní nakonec jsem zvolila jinou značku měsíční jelikož už kvůli práci nepotřebuji měnit každý den.

  V3ronika life

  OdpovědětVymazat
 2. Taky nosím kontaktní čočky, ale mám ty měsíční, protože jsou levnější a jelikož je používám skoro denně, tak bych se u jednodenních nedoplatila. S dlouhými nehty jsem je nenasadila vůbec a to už čočky nosím přes 3 roky. :D Asi jsem holt nešikovná. :D

  LENN

  OdpovědětVymazat
 3. Já brýle nosím osm let a nedávno jsem taky přešla na čočky:). Ta aplikace u optika mi rozhodně pomohla, ikdyž to bylo dost drahé:D.
  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
 4. Mám podobný problém,jen opačný. Jsem vysoká, ale přes stínítko pak nevidím ven z auta :D Nad čočkami jsem přemýšlela, protože tenhle problém řeším tak, že mám naražené dvoje brýle.Dioptrické a přes ně sluneční,což vypadá celkem vtipně :D
  Ale bohužel mi očař řekl, že pro mě čočky nejsou vhodné :/ takže budu dál řídít jako blázen :D
  ByTerina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také jsem tak kolikrát řídila, ale na mém nose se dvoje brýle pohodlně neudrží :D Také jsem měla problémy ve 3D kině. To je škoda, že na tvé oči nejsou čočky vhodné. Myslela jsem, že jsou čočky už vhodné pro všechny. Dřív, byl problém s cylindrem, teď už prý není.

   Vymazat