Vánoční pohoda

By Life by Marie - prosince 17, 2017

Vánoční svátky jsou vůbec mé nejoblíbenější. Miluji tu atmosféru, cukroví se peče, svařák ve sklenici a v televizi dobrý film. Lepší relax si neumím představit. A jak si ještě trošičku zpříjemnit Vánoční pohodu, to se dozvíte v dněšním článku.

1) Teplo domova
Abych se přiznala, jsem milovník tepla. Neustále bych se balila do dek, držela v rukou hrnek s čajem a na nohy bych si natáhla chlupaté ponožky. Pro mě je teplo nejdůležitějším bodíkem. Protože když je mi zima, jsem nevrlá.

2) Nic se nemá přehánět
Vánoční úklid? Pfff, vážně nemám náladu poklízet celý dům od podlahy až ke stropu. Normální, klasický úklid zcela postačí, na co leštit všechny sklenice v prosklené skříňce? Stejně se všechny o svátkách vytáhnou a použijí.


3) Cukroví, dobrůtky, svařáček
Sice nejsem zastáncem výmluvných vět typu: "Jsou přeci Vánoce, po svátkách vše shodím." Nicméně nějaké to mlsání k Vánocům patří. A pokud jde o domácí svařák, nikdy neodolám. Kdo má také rád svařák? Přikládám rychlý recept. (I když předpokládám, že svařák umí uvařit každý.)

Budeme potřebovat:
- červené víno
- citron a pomeranč
- cukr
- skořice, badyán, hřebíček ... Pokud si koupíte už rozemletou směs do svařáku, také se to dá.

Jdeme na to:
Do hrnce, nebo varného skla nalijeme červené víno, které žačneme zahřívat. (Víno vybírejte pečlivě, svařák se sice bude dochucovat, ale pokud koupíte břečku, ani tuna koření to nezachrání. Takže má rada - kupte víno, které vám chutná i v neupraveném stavu.) Mezitím si do jiného hrnce nasypeme cukr, který necháme lehce zkaramelizovat, opravdu jen LEHCE. Přihodíme trochu citronové kůry a více pomerančové. Do směsi krupneme trochu vodu, jen malinko a přidáme koření (Schválně neuvádím množství, to musíte vyzkoušet, každému chutná jiná kombinace). Trochu povaříme, teď je ten správný čas přilít víno a dál zahřívat. Až se na hladině začne tvořit bílá pěna - svařák je hotový. Já si ráda do svařáku vymačkám i trochu pomerančové šťávy.

4) Atmosféra
O Vánocích si potrpím na příjemnou atmosféru. Výzdoba, voňavé svíčky, světýlka a hlavně STROMEČEK.

5) Filmy, knížky
Vánoční tématiky není nikdy dost. Takže sjíždění filmů o vánocích při balení dárků je má oblíbená tradice. Stejně jako každoroční čtení Vánoční koledy v originále.
A mé oblíbené filmy/pohádky?
- Anděl Páně 1/2
- Santa má bráchu
- Přežít Vánoce
- Čtvery Vánoce
A jaké jsou Vaše oblíbené filmy a knížky?

6) Rodina, přátelé
O tom to všechno je. Dopřát sobě i svým blízkým pohodové svátky.

 Přeji Vám krásné a pohodové Vánoce :)

 • Share:

You Might Also Like

3 komentářů

 1. Taky miluji tyhle svátky a celou tu jejich atmosféru :) Svařák mám taky moc ráda a ještě co takhle můžu tak určitě domácí vaječňák, to je taky pecka :) Jinak s úklidem souhlasím, udělala jsem klasický úklid a žádné přehánění :D
  Tak si užij krásné svátky :)
  Inspiration by Linda

  OdpovědětVymazat
 2. Ja vanoce kaazdorocne travim v praci takze u me se moc pohoda nekkonaa :( ale miluju vanocni dekooorace :)

  OdpovědětVymazat
 3. Tu vánoční atmosféru miluju, i když tenhle rok mi přišla taková docela chabá... Ale i tak se na tohle období každý rok těším! :)

  OdpovědětVymazat