Úprava obočí

By Marie Slavíčková - prosince 31, 2017

O úpravě obočí je už spoustu článků a videí, nicméně mám pocit, že užitečné informace všichni po týdnu zapomenou. Ve škole často vídám odstrašující příklady různých úprav obočí. Právě z toho důvodu jsem se rozhodla sepsat pár tipů, abychom se těmto chybám vyhnuly.

1. Trhat, trhat a zase trhat.
Vytrhávání obočí je důležitou součástí jeho úpravy. Všem kladu na srdce, aby při vytrhávání postupovaly pomalu a s rozvahou. Nejlepším způsobem je držet se přirozeného tvaru obočí, protože příroda většinou ví, co dělá. Pokud se Vám Váš přirozený tvar obočí nelíbí a nevíte si rady jaký tvar by Vám slušel, doporučuji zajít za kosmetičkou. Vyvarovala bych se náhodného zkoušení tvarů - obočí neroste rychle.
Pokud už máte tvar obočí, který Vám vyhovuje stačí ho pouze udržovat. Pravidelná úprava je více než vhodná. Není totiž nic horšího, než mít pěkný tvar obočí, kolem kterého vyrůstají chloupky, nenechte se zmást, je to hodně vidět.
Také vídám slečny, které své obočí vytrhávají, ale špatně. Většinou jsem si povšimla vytrhaných oblouků a tenkých čárek. Slečny si (nevím z jakého důvodu) vytrhávají obočí z vrchu. Místo toho, aby obočí trhaly zespoda a tím tak opticky zdvihly svá víčka.

2. NEHOLIT
Už jsem viděla pár slečen, které si práci ulehčují žiletkou. Prosím nedělejte to, pokud Vás úprava nebaví, zajděte za kosmetičkou nebo do Brow Baru.

3. Zvýraznění obočí
Pokud Vám příroda nadělila husté a krásně tmavé obočí, máte vyhráno. Jestli patříte k těm méně obdařeným, stejně jako já, nejspíš si obočí malujete nebo zvýrazňujete. Chtěla bych apelovat na slečny co chtějí mít krásné "instagramové" obočí, aby svou kreativitu krotily. Přirozený vzhled je vhodnější. Ale pokud se Váš styl pohybuje tímto směrem, vlastně proč ne. Jenom si uvědomte, že za den Vás vidí plno lidí a obočí, které je jako podle pravítka vypadá přísně.
Už několikrát jsem se dočetla, že obočí by mělo mít barvu jako barva Vašich vlasů. Myslím si, že je fajn, když se tomu odstínu podobá. Ale povšimněte si, že jsou i blonďaté slečny s tmavým obočím a naopak.
Někoho příroda opravdu obdařila málo, to ale neznamená, že musíme své obočí dělat 2x širší než ve skutečnosti je. 

Pokud si chcete se svým obočím pohrát, zvýraznit ho a přesto chcete, aby vypadalo přirozeně. Pořiďte si paletku na obočí, kde je více barevných odstínů. Při líčení, postupujte od nejsvětlejšího stínu k tomu nejtmavšímu ve směru od kořene nosu do stran.
Dalším mým tipem je používání tužky na obočí, kterou si řádně ořezáte a namalujete s ní tenké chloupky.

4. Fixace
Zafixovat obočí je jednoduché, pokud máte k dispozici, ty správné produkty. Často vídám dámy, které mají své obočí zafixované tuhým gelem, který nezasychá. Když už chci obočí fixovat, vyberu si gel, který zaschne a nezanechává na chloupcích lepkavý a lesklý povrch. Jednoduše tomu říkám slimáci. A na obličeji nikdo nechce slimáky.


5. Ach, ta lenost.
"Nebaví mě obočí si vytrhat, proto si ho jen zvýrazním" Proč by ne? Nevytrhané obočí je vlastně nejpřirozenější a v mnoha případech i vzhlednější, než obočí, které je upraveno podivným způsobem. Nicméně pokud se mi tvar mého obočí nelíbí a já si zvýrazním pouze ten tvar, který chci, aby byl vidět, vypadá to komicky. Pokud si slečny myslí, že ostatní vidí pouze zvýrazněný tvar, jsou na velkém omylu.
Ano, i takto upravené obočí je k vidění.

PS.: Obočí na fotkách je schválně takto výrazně namalováno, aby vyniklo. 

  • Share:

You Might Also Like

2 komentářů

  1. Super článek, já chodík každý měsíc na obočí ke kosmetičce, doma bych to asi nedala, bojím se, že si to nějak zkazím, no a pak s tím choď jak dlouho, než ti to zase doroste :D :D

    OdpovědětVymazat
  2. Moc pěkný blog dávám odber :) mrkni na muj a pokud tě zaujme tak budu rada kdyz mi ho das také ale teprve zacinam 😍😍

    https://blog-svetmladekosmeticky.blogspot.cz/ 

    OdpovědětVymazat