EXIT GAME - Stalo se 1977

By Marie Slavíčková - října 02, 2017


Určitě jste již slyšeli o nové zábavě, která se v posledních letech objevuje ve větších městech. Únikové hry jsou novým fenoménem, který je velice oblíbený nejen u mladých lidí. S přítelem jsme nedávno navštívili propracovanou "exitku". Než jsme se s přítelem rozhodli navšívit tuto hru, prohledávala jsem různé recenze. Tahle hra je podle všech informací odlišná.

Stalo se 1977, je úniková hra, kterou najdete v Brně. Podle svých představ ji vytvořil mladý pár. Hru si lze zaregistrovat na jejich stránkách, kde si vyberete datum i čas, dle Vašich preferencí.
Už podle názvu lze poznat, že děj se odehrává v minulosti, musím ocenit důvtip a smysl pro detail. Interiér bytu, ve kterém se hra odehrává, je opravdu působivý.

Dále chci ocenit technické provedení, ale nebudu toho moc prozrazovat. Pokud Vás to zajímá určitě se podívejte na jejich stránky. Jako malá ochutnávka Vám může posloužit třeba i tohle VIDEO.
Na odhalení tajemství máte dokonce až 2 hodiny, což je skvělé. Pro ty, kteří se rádi bojí může být hra děsivá, autoři hru ovládají podle Vás, sami si na počátku hry domluvíte jestli se bojíte různých efektů. Pokud se rozhodnete hru navštívit a zahrát si ji, doporučuji Vám nechat všechny efekty nedotčené. Není důvod se jich bát, mám pocit, že bez nich by hra neměla takové grády.

Obsluha Vás po celou dobu sleduje na kameře, takže efekty může přizpůsobit, pokud má pocit, že se hodně bojíte. Nicméně někdy jsem měla pocit, že autorka hry si hraje spíše s námi, než že bychom my hráli hru. Nějaké ty naschvály tam byly, což vytvořilo skvělou atmosféru a dokonce i takové podivné mravenčení podobné strachu. Zvuky jsou naprosto dokonalé - pláč, křik, psychopatický smích - nádhera! V průběhu 2 hodin projdete 4 místnosti, které se odemknou vždy po vykonání určitého úkolu. Nápovědy jsou pohotové a nakopnou Vás.
 Zdroje obrázků: http://www.stalose1977.cz/
Trochu mě zklamalo, že když dokončíte hru a dostanete se z bytu. Obsluha hry se Vás ptá na to, čemu jste nerozumněli a jaké máte dotazy, přípradně Vám vysvětlí, co jste udělali špatně a na co jste nepřišli. Já a přítel jsme měli malý problém s tím, že po ukončení hry jsme měli plnou hlavu myšlenek a probrat se tím vším v intervalu 10 minut je fakt nemožné. Všechny dotazy mi začaly vyplouvat až v tramvaji :D Ocenila bych nějaké ukončení příběhu, které by obsluha řekla po ukončení hry.

Stalo se 1977 na mě neskutečně zapůsobilo, celý den mi pak vyplouvaly v mysli myšlenky, které ne a ne zmizet.
Už jste hráli nějakou únikovku?

 • Share:

You Might Also Like

3 komentářů

 1. Doma máme několik poukazů na únikovky v Praze, ale pořád se tam nějak nemůžeme dostat :) Tak snad brzy!

  Míša z Brights beauty story

  OdpovědětVymazat
 2. Unikovku jsem nikdy nehrála, i když na ně plakáty vídám všude po Praze poměrně často. Myslím že by mě to fakt bavilo a celkem jsi mě navnadila, tak asi něco vyzkouším. Tahle zní super! a jsem zvědavá jaký dojem by to udělalo na mě, když řikáš že si nad tím ještě celý den přemýšlela.. takové veci mám totiž ráda.
  Herb Theory

  OdpovědětVymazat
 3. zní to zajímavě :D já na žádné únikovce ještě nebyla, ale láká mě to vyzkoušet :)

  OdpovědětVymazat