Síla Makeupu

By Life by Marie - září 07, 2017

Ahoj, dnes jsem sepsala rychlý článek, kde se zamýslím obecně nad makeupem, byla bych ráda, kdyby jste mi do komentáře napsali Váš názor.

Všichni víme, že makeup mění vzhled všech, a to razantně. Líčení už není jenom snaha zakrýt nějaké nedokonalosti, pro někoho je to i sebevyjádření. Je to maska, která dokáže dodat i sebevědomí.

Už ne tak často slýchám, proč se líčím tak výrazně (dříve to bylo častěji). Prostě a jednoduše mě baví se líčit a baví mě ta změna, že mohu být každý den jiná. A užívám si vymýšlení nových looků. A hlavně já se sama sobě líbím, když jsem nalíčená i nenalíčená, a o to přeci jde ne? Nevybudovat si v hlavě představu, že hezké jsme jenom s makeupem, ale i bez něj. Nastanou dny, kdy se prostě nelíčím, vůbec na to nemám náladu, takže se na to prostě vykašlu a jdu do města nenalíčená, no a co. Rozhodně nepatřím k těm, které by bez líčení nevyšli ani vynést koš.
Spíše nechápu, proč některé lidi tolik pohoršuje, když je někdo výrazněji nalíčený. Poznámky typu, paštika a klaun, jsou podle mě trochu přehnané. Nikoho přeci nemusí zajímat jak se líčíte, jak se oblékáte nebo jaké máte vlasy. Díky bohu je každý originál a nejsme všichni jako z kopírky, každý má své názory a každému se líbí něco jiného. Proto si myslím, že  by všichni měli, bez nějakých bezvýznamných řečí, respektovat své okolí a jejich sebevyjádření.
Přijde mi, že v dnešní době jde všechno do extrému. Dívky se buď nelíčí vůbec a mají na líčení negativní názor, který se nebojí vyřknout při každé příležitosti (Teď nemyslím negativní názor na kosmetiku samotnou, pokud se jedná například o testování na zvířatech, také na to mám negativní názor, ale lze naleznout i značky, které netestují na zvířatech). A naopak ty, které se líčí, musí být nalíčené neustále a nechápou, proč se ostatní nelíčí. A pak je tu hrstka lidí (třeba já), která nechápe proč všichni ostatní řeší Vás a nestarají se o sebe.
Vždy mě rozesměje otázka jestli nejsem nemocná a jestli mi je dobře, pokud jsem viděna někde nenalíčená, což se poslední dobou stává často. Lidé si tak zvyknou na to, jak vypadáte s makeupem, že bez něj by Vás skoro až nepoznali :D Je to trochu komické, že pokud makeup máte, trousí poznámky, proč ho máte. Pokud jste nenalíčené poslali by Vás do nemocnice (tento typ člověka je například moje drahá maminka). 

 • Share:

You Might Also Like

6 komentářů

 1. Já chodím nalíčená, protože jsem bez make upu nevýrazná a hlavně mám po HA velké problémy s pletí, někam do společnosti bych teď bez make upu určitě nevyšla. Baví mě být výrazná. Se zdravou pletí mi ale chození bez make upu problémy nedělalo. Jinak je mi jedno, kdo se jak líčí, pokud to umí. Přeci jenom, některé holky vypadají jako maškary, špatný odstín make upu a tak. Ale tak konec konců je to jejich věc, tobě líčení sluší :)

  Lady Lenna

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji ti za názor :) Také si bez makeupu připadám trochu nevýrazně, ale někdy to prostě neřeším :D Problémy s pletí jsou vždycky komplikací, snad se toho brzy zbavíš :)

   Vymazat
 2. Já když přijedu vždycky k babičce nenalíčená tak mě uzemní tím, jestli nejsem nemocná nebo mi něco není. Já vždycky jen odpovím, že nejsem namalovaná :-) takže to máme podobně. Ale s postupem času se maluji méně a méně. Dříve to byl krycí make-up, řasenka, rtěnka, tvářenka, bronzer, zkrátka všechno co jde. Teď v klidu vyjedu do práce jen s řasenkou, rtěnkou a pleť přemáznu krémem, žádný make-up ani BBčko. Přijdu si víc přirozená a pleť dýchá. Nebo možná je to obdobím, kdy se v létě moc nemaluji a v zimě začnu. Kdo ví :-) ale rozhodně se maluji podle nálady a ne podle toho, co si myslí ostatní. Chci se líbit hlavně sama sobě :-)
  All my cosmetics

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem ráda, že nejsem sama, komu lidé říkají, že jsem nemocná :D Také se v létě maluji méně než v zimě. Za to si to v zimě všechno vynahradím :)

   Vymazat
 3. Já se teda nemaluju vůbec ,sjem na to líná. Sice chodím pořád jako mrtvola, ale aspoň ušetřím čas i peníze :D i když by mě zaímalo, jak by dobře udělaný make up vypadal na mě, podle mě by to byla hrozná změna :D

  www.double-claire.blogspot.cz | GIVEAWAY o nálepky na notebook

  OdpovědětVymazat