Neprokrastinuj, PLÁNUJ!

By Life by Marie - ledna 22, 2017

Zkouškové období - strašák každého vysokoškoláka, já mám naštěstí všechny zkoušky už za sebou a jsem nesmírně šťastná. Pro někoho však zkouškové teprve začíná, nebo je již v plném proudu.
V tomto článku, bych se s Vámi chtěla podělit o nějaké tipy, na to jak neprokrastinovat.

PROKRASTINACE je totiž největší nepřítel všech studentů, ale i ostatních lidí.

Co Vy, jak bojujete s prokrastinací?

 
Já s prokrastinací bojuji hodně, hlavně pokud jde o učení. Abych pravdu řekla, nejvíc se toho naučím, když mi hoří za zadkem a jsem tak trochu v presu.


Jakožto příležitostný knihomol, jsem si před nějakým časem pořídila knížku Konec prokrastinace. Kniha je obecně dobře oceňovaná já jsem ji přečetla již několikrát a musím uznat, že je opravdu zajímavá.
Obsahuje několik dobrých tipů, které jsem si ale musela personalizovat přímo pro sebe.


Knížka je vtipně ilustrovaná. Nicméně dokáže motivovat jak k ukončení prokrastinace, tak právě k prokrastinaci. Největší stupeň prokrastinace jsem zažila, když jsem tuhle knihu začala číst, abych se nemusela učit.

Já proti neproduktivitě bojuji prostřednictvím To Do Listu.
Když se potřebuji naučit na zkoušku, tak si látku rovnoměrně rozdělím na několik dní. Všechno si naplánuji do diáře. A pak po celém dni, je velice uspokojující si odškrtnout úkoly, které jsem zvládla. Článek o mém diáři pro rok 2017 jsem psala a můžete si jej přečíst ZDE.
Dále se snažím samozřejmě nesahat na mobil, ale právě toto zkouškové to bylo pro mě hodně těžké - nechápu proč, ale kdykoli jsem se potřebovala učit, tak mi někdo psal, volal - to už tak většinou bývá.
Ale víc tipů naleznete právě v této knížce. Všechny nápady a tipy jsou zde názorně ukázány a vysvětleny.

Rozhodně Vám doporučuji si knížku přečíst a zakoupit, protože není na škodu si jí čas od času přečíst znovu.


 • Share:

You Might Also Like

5 komentářů

 1. Táto knižka mi už bola odporúčaná. Popravde, teraz už ani nemám problém s prokrastináciou xD, takže ju nepotrebujem. Ale kedysi som veľa prokrastinovala. Vyriešila som to plánmi zo dňa na deň. Mňa napr. frustruje veľký "to do" list na najbližšie obdobie xD Je toho veľa a ide mi vybuchnúť hlava, len čo to čítam... V tomto sa teda riadim skôr pravidlom z knihy Psychokybernetika. vždy si večer napíšem plán na ďalší deň a na dlhšie obdobie už sa nestresujem. Urobím čo je treba v ten deň...bez odkladne... a večer si preberiem, čo urobiť ďalší deň a ďalej už "nevidím".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Samozřejmě, nápad dělat To do list každý večer pouze na další den je skvělý nápad. Pokud se nepotřebuji učit na zkoušky, tak si dělám to do list také pouze na druhý den. Když jde o učení, rozplánuji si to hned tak, abych se do zkoušky stihla naučit všechno.

   Vymazat
 2. Prokrastinace je zlá věc, obzvláště z vysoké školy si pamatuji, že místo učení jsem měla největší pilno jít uklízet, mýt nádobí nebo si různě přerovnávat věci v pokoji. teď v práci si to bohužel nemohu dovolit, tak jsem vůči prokrastinaci rezistentní :-) jen se nemohu zbavit zlozvyku psát si všechno na lístečky, abych na to ráno nezapomněla...
  All my cosmetics

  OdpovědětVymazat
 3. Díky prokrastinaci jsem narazila na tvůj blog, takže se snad teď sbalím a začnu se učit na zkoušky, protože mám za sebou teprve první zkouškový týden a tento doufám bude můj poslední a pak se budu jen v klidu válet. Ale je zase fakt, že ve zkouškovém k nám může chodit milion návštěv, protože nikdy jindy nemám tak dokonale uklizeno :D.
  http://pandiprincezna.cz/

  OdpovědětVymazat
 4. Prokrastinace je zlo. :D Znám to nejen ze školních let, ale bohužel teď i z pracovního života. Odkládání veškerých povinností, hlavně že bude doma uklizeno. :D

  OdpovědětVymazat