Čistíme štětce

By Life by Marie - ledna 18, 2017

Ahoj, dnes jsem se rozhodla napsat článek právě o činnosti, která mě moc nebaví. Jedná se o čištění stětců, které je důležité a mělo by být prováděno správně a hlavně pravidelně. Nejen proto, abychom svou pleť uchránili od nečistot, ale také proto, aby kvalita stětců zůstala co nejdéle stejná.
Předpokládám, že většina z Vás na líčení používá štětce nebo houbičku. Je jasné, že když si na pleť nanášíme líčidla pomocí štětců nebo houbičky po každém použití jsou naši pomocníci špinaví. Vím, že je to velká otrava, ale stětce bychom měli čistit po KAŽDÉM použití.

Já jelikož každý den používám makeup nebo korektor musím štětec vždy vyčistit - sice mě to nebaví, ale přijde mi nechutné dát špinavý štětec zpět do držáku a další den ho znovu použít. Ne, že bych každý den štětec prala. Používám tento čistič od Ebelin, který je k sehnání v DM drogerii, stojí asi 100Kč. Štětec jednoduše postříkám sprejem a otírám ho do papírového ubrousku, postup opakuji do té doby, než není stětec uplně čistý a na ubrousku nezanechává žádné flíčky. Výhodné v této technice je, že štětec je za chvilku suchý, takže když máte málo štětců na oči jednoduše si štětec očistíte a za chvilku ho můžete použít znovu. Produkt si hravě poradí s přáškovými produkty, nicméně pokud jde o makeup nebo korektor, je na tom už hůře - nicméně i tak se dá štětec pohodlně vyčistit.

Samozřejmě 1x za dva týdny štětce peru "pořádně". Pod vodou pomocí buď šamponu nebo mýdla, které je určeno přímo na mytí štětců.
Asi každý ví, jak štětce mýt, takže je v rychlosti. Nevystavovat štětiny příliš teplé nebo naopak studené vodě. Dále se snažit aby voda společně s mýdlem (šamponem) nenatekla do kovového držáku, a sušíme štětce štětinami dolu - právě ze stejného důvodu. Přeci jenom štětce jsou drahé a měli bychom se o ně starat, aby jejich výdrž byla co nejdelší :)

Používám toto mýdlo od Makeup Revolution London, koupila jsem ho v Rossmannu, mám dojem, že stálo okolo 250 Kč. S tímto produktem jsem naprosto spokojená, mýdlo neubývá moc rychle, v podstatě ho mám pořád stejné množštví.

Jak jste na tom Vy? Jak často čistíte a čím? A baví Vás to?

 • Share:

You Might Also Like

6 komentářů

 1. Po každém použití bych čistit asi nezvládla, ale snažím se jednou za čas je pořádně omýt přípravky k tomu určenými :-) líbí se mi, jak jsou potom krásně čisté a vypadají opět jako nové.
  All my cosmetics

  OdpovědětVymazat
 2. Moc pěkný článek a myslím, že i potřebný. :) www.fitfoodhealthy.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 3. ja tiež nečistím po každom použití, mňa to nenormálne nebaví, som rada, že mám niekoľko sád štetcov, že aj keď som jeden použila 3x, tak vezmem iný čistý :D
  Drew's Beauty

  OdpovědětVymazat
 4. Já se teda přiznám, že jsem doposud byla líná, koupit si nějaký "profesionální" čistič a štětce tak drhnu mýdlem :-D.
  Ennepenne.cz

  OdpovědětVymazat
 5. Ja sem na cisteni stetcu desny prase :D diky bohu za ruzny vodicky ktery jsou rovnou namichany a muzu to tim prepajcovat. Cetla jsem i ze si lidi kde co michaji sami. By me zabilo. Neee nejsem lina :D

  OdpovědětVymazat
 6. Já čistím štětec pravidelně, ale používám vždy mýdlo a vodu. O tom čističi jsem vůbec nevěděla a určitě si ho pořídím na takové to rychlé čištění :)
  Inspiration by Linda

  OdpovědětVymazat